• Praca na zlecenie, copywriter

  Praca na zlecenie, copywriter

  Nowoczesność, a także pewne zmiany jakie staja się naszą codziennością, powodują że cyber przestrzeń staje się być naszym światem, rozwój tej gałęzi życia daje kolejne możliwości podejmowania bardzo ciekawego zatrudnienia. Jednak warto pamiętać nie do każdego zawodu się nadajemy, podobnie staje się z copywriterami, nie każdy ma okazję do jakościowego działania w tej dziedzinie, umiejętność …
 • Niezwykłe formy zatrudnienia

  Niezwykłe formy zatrudnienia

  Nowoczesność pokazuje nam jak wiele zawodów się zmienia, jedne znikają zapomniane i niezauważone, inne stają się nowoczesnymi formami pokazania światu jak wielkie możliwości ukrywane bywają pod widmem niewiadomej. Praca zdalna staje się elementem bardzo promowanym w obecnym świecie, wielkie możliwości jakie zostają dzięki takim wyzwaniom podejmowane staje się czymś naturalnym. Brak konieczności codziennego pojawiania się …
 • Praca zdalna, czyli nowoczesność w zatrudnieniu

  Praca zdalna, czyli nowoczesność w zatrudnieniu

  Dzisiejszy świat pokazuje nam jak wielkie możliwości zostają każdemu z nas dane, poszukiwanie pracy bywa zadaniem bardzo trudnym, ale także nie zawsze przynoszącym zakładane rezultaty. Nowoczesność pokazuje nam jak wielkie możliwości stają się naszym sposobem na akceptowanie pewnych zmian, praca zdalna staje się bardzo popularna szczególnie w młodszych pokoleniach, copywriterzy, czy freelancerzy mają okazję do …

Metody leczenia łysienia męskiego

Problemem, który dotyka dużą grupę mężczyzn to łysienie. Przyczyną nadmiernej utraty włosów może być ich wypadanie wywołane czynnikami fizycznymi, lekami, chorobami zakaźnymi, chorobami układowymi, chorobami włosów lub skóry owłosionej lub jest ona uwarunkowana genetycznie. Walkę z łysieniem umożliwia nam przeszczep włosów, czyli zabieg chirurgiczny, który pozwala na uzupełnienie ubytków włosów w miejscach, które uległy wyłysieniu lub w których owłosienie uległo przerzedzeniu.

Pierwszy przeszczep włosów został wykonany już w 1959 roku w Stanach Zjednoczonych, a po 22 latach po raz pierwszy zastosowano mikroprzeszczepy, które znacznie poprawiły efekty estetyczne zastosowanego leczenia. W czasach obecnych udoskonalono jeszcze bardziej zabieg przeszczepiania włosów. Powstało wiele metod pozwalających na odzyskanie utraconych włosów, a jedną z nich jest metoda BHT, czyli Body Hair Transplant, metoda FUE – follicular units extraction, metoda STRIP, czy SAFER. Więcej o metodach leczenia łysienia u mężczyzn – KLIKNIJ TUTAJ

Przeszczep włosów metodą FUE

Przeszczep włosów metodą FUE zyskuje coraz większą popularność. Polega on na pobieraniu pojedynczych zespołów mieszkowych z okolicy dawczej, w której pozostają mikroskopijne blizenki, niewidoczne gołym okiem. Dzięki metodzie FUE przeszczepiane są wszystkie niezbędne struktury włosa, również komórki macierzyste będące odpowiedzialne za jego wzrost. Na opisywany zabieg najczęściej decydują się pacjenci, którzy pragną uniknąć blizn w okolicy dawczej. Jest on również stosowany w przypadku chęci korekcji drobnych ubytków owłosienia w okolicy głowy, na przykład zakola, brwi czy wargi górnej. Decydują się na niego również osoby chcące ukryć blizny powstałe przy poprzednich zabiegach przeszczepu włosów wykonywanych klasyczną metodą.

– W przypadku techniki FUE (ang. Follicular-Units-Extraction) pobiera się pojedyncze mieszki włosowe (follicular units) za pomocą specjalnej igły. Istotną wadą tej techniki jest to, że podczas bardzo długiej procedury może dojść do uszkodzeń znajdujących się w pobliżu korzeni włosów. Z tego powodu powinno się stosować tę metodę tylko do przeszczepów na bardzo małych powierzchniach.- mówi Dr Matthias Wagner ekspert YaaCool Uroda z monachijskiej kliniki chirurgii estetycznej i członek niemieckiego związku chirurgów zajmujących się włosami. Największy wpływ na powodzenie zabiegu przeszczepu włosów w tej metodzie ma doświadczenie oraz sprawność chirurga.

Przeszczep włosów metodą STRIP

– Technika STRIP jest stosowana przeważnie w przypadku większych transplantacji włosów. Po zabiegu miejsce pobrania jest niemal niewidoczne, ponieważ cięcie wykonuje się powierzchownie i równolegle do korzeni włosowych. Wielkość pobieranego pasa zależy od stanu włosów (ich gęstości i wzrostu) i musi być taka, by udało się pokryć miejsce przeszczepu.- kontynuuje Dr Matthias Wagner. Metoda Strip polega na pobraniu jednorazowo dużej ilości mieszków włosowych, a następnie pocięcie otrzymanego wycinka skóry na mikroprzeszczepy (grafty), które zostaną wszczepione w okolicę biorczą.

Przeszczep włosów metodą BHT

Metoda BHT jest nowym kierunkiem transplantacji włosów i umożliwia ona pobranie przeszczepów z innych części ciała niż głowa, a więc z takich miejsc jak, na przykład tors, plecy, kończyny czy broda. Umożliwia to dokonanie przeszczepu włosów również osobą, które w wyniku łysienia utraciły większość włosów na głowie.
Miejsca po pobraniu pokrywane są opatrunkiem z maścią antyseptyczną, a sama okolica dawcza goi się w przeciągu tygodnia. Po pobraniu włosów zostają niewidoczne ślady. Przeszczepy umieszczane są na obszarze biorczym przy użyciu techniki four-hand-stick-and-place.

Przeszczep włosów metodą S.A.F.E.R

Urządzenie S.A.F.E.R jest jednym z najnowszych osiągnięć w dziedzinie przeszczepu włosów. Zastosowanie tej metody pozwoliło na znaczne skrócenie zabiegu i eliminację uszkodzeń mieszków włosowych. Polega ona na pobieraniu unitów za pomocą podciśnienia i umieszczanie ich w nakłuciu w skórze za pomocą sprężonego powietrza. Metoda ta skraca czas zabiegu o połowę oraz jest minimalnie inwazyjna dla pacjenta.

Comments are closed.